UEDU

certyfikowanie kompetencji pracowniczych

Cechy logiczne

Testy i egzaminy on-line, administracja danymi, moduły dodatkowe.
certyfikowane szkolenia

Cechy praktyczne

Prosta obsługa, instuicyjność, edytor materiałów dydaktycznych, wielojęzyczność, przenośność.
platforma edukacyjna

Cechy techniczne

Szybkość działania, bezpieczeństwo, aktualizacja danych i funkcje baz danych.
uniwersalna platforma edukacyjna

Dla kogo?

Firm HR, firm z działem Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz firm szkoleniowych.

Platforma edukacyjna

platforma-edukacyjna

Projekt UEDU (Universal Education Project) został stworzony najpierw w celu rozpowszechniania idei nauki języków obcych z wykorzystaniem ogromnych możliwości, jakie oferuje Internet. Do tej pory istniało wiele stron internetowych, oferujących elementy nauki na odległość. Niestety, wartościowe, kompletne kursy były bardzo trudno dostępne. W niedługim czasie okazało się, że stosując metody nauczania języków obcych poszerzone o nowe możliwości, można z powodzeniem nauczać przez Internet także w dziedzinach, które nie są związane z językami. Wtedy postała czwarta wersja projektu, która jest dostosowana do przekazywania każdego rodzaju wiedzy.

Ideą projektu UEDU jest scalenie grup osób chcących wspólnie poszerzać swoją wiedzę. Odbywa się to poprzez intensywną współpracę w zespole, zarówno na spotkaniach w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym. Olbrzymie możliwości światowej sieci komputerowej nie są ograniczane tylko do kontaktu pomiędzy użytkownikami platformy UEDU. Dla ich wygody i potrzeb zostało stworzonych wiele zaawansowanych narzędzi programistycznych, wspomagających proces nauczania, opracowanych przez wykwalifikowanych wykładowców.

W każdej chwili kursant ma możliwość mailowego lub bezpośredniego (chat, konferencja audio/video) kontaktu z lektorem. Lektor natomiast, posiadając do swojej dyspozycji wygodny panel administratorski, ma wgląd w działania kursantów i może stymulować naukę w wybranym kierunku, dostarczając im odpowiednich materiałów. Wyniki zdawanych egzaminów są wyświetlane w wygodnej formie, pozwalającej jednym rzutem oka określić postępy w nauce.

Przy tworzeniu serwisu został położony nacisk na interaktywność działań. Nauka języka nie jest tu rozumiana jako czytanie przygotowanych informacji, lecz jako współpraca z komputerem i człowiekiem. Dlatego poszczególne etapy kursów językowych obfitują w szereg zadań do wykonania, testów, gier strategicznych i innych elementów zmuszających osoby uczące się do aktywności a nie jedynie do biernego przyjmowania informacji.

Zdawanie testów nie polega tylko na wybieraniu właściwej odpowiedzi i naciśnięciu przycisku "sprawdź wyniki". Uczenie się jest tutaj pojęciem wieloznacznym, zatem system komputerowy, które je wspomaga oferuje wiele funkcji, które nie występują w tradycyjnym rozumieniu aplikacji wspomagających nauczanie.


Dzięki temu nauka przy wykorzystaniu systemu UEDU jest bardziej intensywna, ciekawsza i szybsza. Użytkownik nie jest zamknięty w ciasnym obszarze działań, na jakie zezwala mu komputer, lecz ma duże możliwości eksperymentowania, szukania innych rozwiązań problemu, znajdywania potrzebnych informacji.

Projekt UEDU nie jest oparty na żadnym oprogramowaniu do nauki przez Internet. Powstał od zera stworzony przez grupę pasjonatów. Przez kilka już lat rozwoju można zauważyć bardziej humanistyczny niż matematyczny stosunek autorów do projektu. To zaowocowało zupełnie nowym, świeżym podejściem do bardzo wymagającego problemu e-learningu.

Po pewnym czasie zespół skupił się na stworzeniu szybkich i profesjonalnych możliwości tworzenia testów komputerowych. Tak powstało specjalistyczne narzędzie edycyjne ? UEDI, które pozwala w bardzo szybki sposób tworzyć estetyczne egzaminy. W wersji 2.0 narzędzie to zostało wyposażone w szereg funkcji, znacznie wzbogacających materiały dydaktyczne. Obecnie za jego pomocą można stworzyć samemu w pięć minut nie tylko prosty quiz, ale także zaawansowany egzamin do rozwiązania przez kursanta. Działanie to ma także znaczny wpływ na integrację grup uczących się, ponieważ w każdej chwili nauczyciel może przydzielić grupom wiele interaktywnych zadań do wykonania, zależnie od zapotrzebowania swoich kursantów.

Mamy nadzieję, że system spełni swoje zadanie rozpowszechniania wiedzy w nowoczesny, efektywny sposób, a komputer stanie się dzięki niemu przyjaznym i prostym w obsłudze narzędziem, wydatnie wspomagającym proces zdobywania biegłości w dowolnie wybranej dziedzinie wiedzy. Sądzimy, że ci, którzy raz zetknęli się z możliwościami UEDU, zechcą wrócić i spróbować nowych możliwości i nowych doświadczeń w przygotowywanej obecnie wersji 5.0

Z definicji projekt UEDU nie jest konstruowany jako system przejmujący na siebie zadania nauczyciela, tak, jak to się dzieje w standardowo rozumianym e-learningu. Jego twórcy doskonale zdają sobie sprawę, że po obu stronach sieci internetowej siedzą żywi ludzie. Dlatego właśnie skupiamy się na stworzeniu systemu, który nie dzieli, ale pozwala łączyć osoby uczące się, by jak najkorzystniej wspomagać naukę.

Wszystkim zainteresowanym zapraszamy do kontaktu.